ADWOKAT
Wypadki i kolizje

Pomoc prawna dla kierowców

Działamy całą dobę w całym kraju. Pierwsza porada gratis.

Ciągle zwiększająca się liczba pojazdów i uczestników ruchu drogowego powoduje, iż w sposób znaczący wzrasta liczba zdarzeń określanych jako wypadki albo kolizje drogowe. Jak podają policyjne statystyki, w 2015r. zgłoszono 32.967 wypadków drogowych mających miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. W wyniku wypadków drogowych 2.938 osób poniosło śmierć, rannych zostało 39.778 osób. W 2015r. do jednostek Policji zgłoszono 362.265 kolizji drogowych. Zgodnie z przepisami osoby kierujące pojazdami, którzy powodują wypadek drogowy w ten sposób, że złamią przepisy prawa drogowego, mimo że działają z winy nieumyślnej, podlegają karze do 3 lat pozbawienia wolności, a jeżeli w wyniku wypadku dojdzie do śmierci innej osoby albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, wówczas sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Przepisy dają również możliwość Sądowi orzeczenia wobec sprawy takiego przestępstwa środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Problematyka zdarzeń drogowych jest o tyle złożona, iż wiąże się ze znajomością nie tylko zapisów i norm prawnych, jak i wiedzy i doświadczenia w zakresie ruchu drogowego, rekonstrukcji, mechanoskopii czy medycyny sądowej. W tym właśnie celu Kancelaria podjęła współpracę z biegłymi z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i mechanoskopii, celem właściwego przygotowania pod kątem każdej indywidualnej sprawy.

Nasze doświadczenie pozwala na reprezentowanie w toku postępowań karnych i cywilnych zarówno sprawców wypadków drogowych jak i osoby pokrzywdzone takimi zdarzeniami. Mając również świadomość tego, iż jest to najczęściej dla naszych klientów pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości, staramy się w sposób prosty i komunikatywny objaśniać możliwości jakie związane są z danym postępowaniem i wspólnie ustalać sposób ich osiągnięcia.

O KANCELARII lextraffic.pl

avatar

Jacek Posyniak

Radca prawny

Jestem wspólnikiem zarządzającym Zespołem adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, rzeczników patentowych oraz ekspertów tworzących Kancelarię JP LEGAL ADWOKACI I RADCY PRAWNI.

Specjalizujemy się m.in. w prawie karnym, w tym także w postępowaniu karnoskarbowym, w prawie rodzinnym, w tym również w zakresie rozwodów, alimentów i podziałów majątku, w prawie spadkowym, w prawie pracy, a także w zakresie praw autorskich.

Nasz zespół tworzą: ADWOKACI, RADCY PRAWNI, EKSPERCI Z ZAKRESU PRAWA RUCHU DROGOWEGO. Uczestniczymy z Klientami w przesłuchaniach, reprezentujemy ich w Sądzie, udzielamy porad prawnych.

Zadzwoń lub napisz do nas aby umówić spotkanie lub wezwać obrońcę Umów się na spotkanie lub wezwij swojego obrońcę na miejsce zdarzenia! Telefony czynne 24h na dobę również w dni ustawowo wolne od pracy!

ŚWIADCZYMY USŁUGI POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE CAŁEJ EUROPY

LEX TRAFFIC
JP LEGAL ADWOKACI I RADCY PRAWNI
oddział WARSZAWA
ul. Wronia 45 lok. 175
00-870 Warszawa

LEX TRAFFIC
JP LEGAL ADWOKACI I RADCY PRAWNI
oddział TRÓJMIASTO
ul. Czopowa 14/20
80-882 Gdańsk

Pomoc prawna dla kierowców

Działamy całą dobę w całym kraju. Pierwsza porada gratis.

Call Now ButtonBezpłatna Konsultacja Zadzwoń